Kavitace

Co je přístroj IMPACT a k čemu slouží?

Přístroj IMPACT je určen k ošetření lokální obezity, k tvarování postavy, dále k ošetření celulitidy a ochablé pokožky prostřednictvím aplikace ultrazvukových vln o frekvenci 40 KHz v kombinaci s elektroporací.

 

Co je Kavitace?

Kavitace je technikou, která vytváří bublinky působením ultrazvukových vln. Bublinky jsou stabilní, rostou a implodují, čímž dojde k rozrušení tukové tkáně neinvazivním a bezbolestným způsobem.

 

Jak působí?

Aplikací zvukových vln, elektroporace a aktivního gelu probíhá modelace postavy, dochází k redukcí lokální obezity, celulitidy a k posílení ochablé pokožky.

 

Je potřeba dodržovat určité zásady před a po ošetření?

Po každém ošetření přístrojem IMPACT je nutná presoterapie (lymfodrenáž) a také se doporučuje vypít denně minimálně 1,5 litrů vody, aby se organismus snadněji zbavil tuku odbouraného přístrojem IMPACT. U všech tělových ošetření, která tvarují postavu, se doporučuje dbát na vyváženou stravu a pitný režim. I po dosažení uspokojivého výsledku je důležité sestavit si určitý udržovací program.

 

Je ošetření bolestivé?

Ošetření bolestivé není. Při ošetření je vnímáno příjemné mravenčení. Kromě mravenčení se může během Kavitačního procesu objevit jemné bzučení v uších.

 

V čem spočívá jedno sezení?

Jedno sezeni se dělí na dvě části. Nejprve se aplikují ultrazvukové vlny s aktivním gelem a elektroporačními proudy. (Zmíněné techniky se provádějí současně, jelikož hlavice ultrazvukových vln je zároveň elektrodou elektroporačních proudů). Pak následuje drenáž tzv. presoterapií, aby se lépe eliminoval tuk z těla.

 

Jak dlouho trvá jedno sezení?

Záleží na ošetřované partii. Většinou se však aplikují ultrazvukové vlny s elektroporací pod dobu 40 minut a dále se provádí 20 minutová drenáž (presoterapie).

 

Jaké přináší výsledky?

Již po několika sezeních je redukován obvod ošetřované oblasti, zlepšuje se kvalita pokožky a dochází k úbytku váhy a objemu.

 

Je ošetření bezpečné?

Ano, je bezpečné v případě dodržování všech zásad během ošetření a také je třeba brát na vědomí příslušné kontraindikace. Kombinovaným působením ultrazvukových vln a elektroporace dochází k redukci tukových polštářků, přičemž nevzniká pro klienta žádné riziko, pokud jsou brány v úvahu veškeré zásady a kontraindikace.

 

Existují nějaké kontraindikace během ošetření kavitací?

Stejně jako u všech technik existují situace, které jsou kontraindikací pro aplikaci ultrazvuku. Tato technika je kontraindikována v následujících případech: zranění a jiné patologie v oblasti ošetřovaných partií, kovové implantáty, poruchy citlivosti pokožky, poruchy srážení krve - křečové žíly, tromboflebitida, flebotrombóza. Dále je třeba dodat, že ošetření touto metodou není vhodné pro uživatele kardiostimulátorů