Masáže

Masáž je speciální procedura, která je využívána k posílení organizmu, k upevnění tělesného a duševního zdraví, zlpšení výkonnosti a osvěžní po psychické nebo fyzické námaze.

KLASICKÁ MASÁŽ

Kalsická masáž vychází z principů tradiční mistrovské švedské metody Pira Henrika Linga.Hmaty se rychle a důrazně střídají s citlivým použitím síly(hnětání,tepání,chvění) a jemnějších prvků (roztírání,tření,vytírání). Masáž podporuje vyprazdňování povrchových žil, lymfatických cév, sekrací potních žláz, normalizaci kožního napětí, zlepšuje prokrvení masírované oblasti, zlepšuje výživu tkání a zmírňuje bolest. 

Velmi významné je ošetření svalů, které podle zaměření hmatů může byt relaxační nebo nopak tonizující.Reflexně a změnou prokrvení masáž ovlivňuje i další vzdálené orgány a má celkové účinky na organismu. 

 

REFLEXNÍ MASÁŽ

Reflexní terapie využívá tlak a masáž reflexních zón a ploch převážně  na chodilech nohou, kde je zobrazená přesná mapa celého našeho těla, které je možno použít k uvolnění a harmonizaci našeho organizmu. Reflexní plošky jsou tvarově velmi podobné příslušnému orgánu a představují rozměry až několik čtverečních centimetrů a dají se celkem velmi lehce určit.

Reflexní zóny se vužívají nejen při terapii, ale také při určování diagnostiky. Účinek reflexologie bývá okamžitý, což má obrovdký význam při bolestech, akutních problémech a při první pomoci.  Je vždy dostupná, nenáročná a většinou i příjemná. Reflexní terapie je metodou prevence, svépomoci a pomocnou při jiné terapii.

 

MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY

Představte si teplo přicházející z vulkanických kamenů do ztuhlých svalů, kombinované s masáží. Teplo a speciální masážní techniky dokonale uvolní tělo a mysl, zbavuje stresu a napětí. Masáž s kameny výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém.

K této masáži se využívá  speciálních lávových kamenů dovezených z Číny, které výborně akumulují teplo a zároveň se díky tomu uvolňuje některé aniony kovů, přispívající k urychlení regenerace tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Tato vlastnost je využívána na odstraňování blokací důležitých bodů na meridiánách a rozproudění energie v našem těle. Pro zvýšení efektu je používáno exotickch aromatických olejů, které umocňují pocit naprosté  relaxace a uvolnění. Báječně si odpočinete a ještě dlouho po masážibudete cítit teplo z oblázků.